Darmowa dostawa przy zamówieniu za 500 zł!

Jak stworzyć uniwersalną garderobę do pracy?

Stylizacje do pracy

Nie lubisz tracić czasu na codzienne kompletowanie zestawów do pracy? Warto zatem zadbać o uniwersalną garderobę, która pozwoli Ci komponować różnorodne stylizacje do biura w szybki sposób. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się szafa kapsułowa.

Garderoba kapsułowa – jeden styl, różne możliwości!

W biurach coraz częściej odchodzi się od oficjalnego, typowo biznesowego dress code’u na rzecz mniej formalnego i zarazem bardziej komfortowego ubioru. Z pewnością dla wielu osób jest to duże udogodnienie, gdyż nie trzeba drobiazgowo dobierać każdej części garderoby w taki sposób, aby sprostać narzuconym, niekiedy ściśle określonym wymaganiom.

Jednak nawet bez sprecyzowanego dress code’u spora część osób szuka sposobu na ujednolicenie swojej garderoby biurowej, aby zawsze prezentować się nienagannie, a przy tym nie tracić zbyt dużej ilości czasu na dobieranie poszczególnych elementów stroju tak, aby do siebie idealnie pasowały. Rozwiązaniem może okazać się szafa kapsułowa, w której założeniu posiada się małą liczbę ubrań wysokiej jakości, które można dowolnie łączyć.

Stylizacje do pracy
Stylizacje do pracy

Jak stworzyć uniwersalną garderobę biurową?

Dobrym sposobem na przygotowanie uniwersalnych zestawów do pracy jest pozostawienie w swojej szafie niewielkiej liczby ubrań. Najlepszym wyborem będą takie, które są pozbawione różnych nadruków, falbanek czy innych ozdobników. Ubrania gładkie i utrzymane w jednej palecie barw pozwoli na ich wymienne stosowanie, dzięki czemu tworzenie zestawów do pracy będzie proste i szybkie. Warto pamiętać, że zarówno garderoba, jak i jej kolorystyka powinna być uniwersalna. Kobiety bardzo często stawiają na bardziej naturalne odcienie, np. beże, brązy, biele oraz czerń.

Co powinno znaleźć się w szafie kapsułowej do pracy? Z pewnością warto posiadać kilka schludnych bluzek utrzymanych w podobnym stylu. Do tego przydatna będzie elegancka, klasyczna koszula damska oraz dwie lub trzy pary spodni. Mogą to być np. proste bądź dopasowane jeansy, eleganckie cygaretki i spodnie garniturowe.

A co na wierzch? Gustowny pullover bądź sweterek, a w chłodniejsze dni stylowy żakiet, marynarka bądź płaszczyk. Nie wolno zapomnieć także o dopasowanych do ubioru butach. Czółenka, baleriny oraz mokasyny – każdy z tych typów obuwia z pewnością będzie odpowiedni, a wybór zależy od własnych preferencji i wygody.

Mając tak niewiele ubrań, ale skoncentrowanych na jeden styl, można bez problemu stworzyć nawet kilkanaście różnych zestawów do pracy. Każdy będzie inny, ale utrzymany w podobnym tonie. Zakładając do tego dodatki w postaci torebki czy paska, można ożywić stylizację i nadać jej dodatkowego charakteru.