jesteśmy na urlopie! wszystkie zamówienia zostaną wysłane 29.07.2024!

Jak dostosować ubrania do pracy do pory roku?

Stylizacje do pracy

Zawsze chcemy dobrze wyglądać w pracy, niezależnie od pogody. Jak dostosować swoją garderobę do różnych pór roku, aby zachować elegancki styl biurowy i swobodę jednocześnie?

Postaw na jakość i minimalizm swojej garderoby!

Szafa pełna ubrań pozwala tworzyć najróżniejsze stylizacje. Wybór jest ogromny, zatem jest w czym wybierać. Z pozoru! W praktyce spędzamy wiele czasu próbując dopasować do siebie poszczególne części garderoby, które w rezultacie nie wyglądają razem za dobrze bądź są nieodpowiednie do pracy lub na daną pogodę. Rozwiązaniem tego problemu może być segregacja ubrań lub zmniejszenie ich ilości, stawiając na jakość.

Posiadając w swojej szafie jakościowe rzeczy w nieco bardziej uniwersalnym tonie, łatwiej jest tworzyć ciekawe stylizacje, w których czujemy się dobrze i gustownie. To główne założenie kapsułowej garderoby, które ma swoje wierne fanki na całym świecie. Drugim rozwiązaniem jest segregacja ubrań w szafie na te codzienne, do pracy oraz uniwersalne. Taki podział również pomoże w prosty i szybki sposób dopasować stylizację do okazji, a także pogody.

stylizacje do pracy
stylizacje do pracy

Klasyka dobra na każdą porę roku!

Szafa kapsułowa, choć ma spore grono zwolenniczek, niekoniecznie musi przemawiać do każdej kobiety. Nie trzeba próbować na siłę wdrażać jej zasady. Można w inny sposób dostosować swoją garderobę do pory roku. Mianowicie wybór ponadczasowej klasyki, która sprawdza się zawsze, niezależnie od mody i pogody!

Eleganckie cygaretki, klasyczna koszula, proste sukienki, topy i marynarki oraz ołówkowe spódnice to baza ponadczasowego stylu biurowego. Mając te ubrania w stonowanych odcieniach można stworzyć stylizacje, które zawsze będą dobrze wyglądać. Dołączając do tego gustowny kombinezon z krótkim rękawem oraz długą kamizelkę oraz płaszcz mamy gotową garderobę biurową na każdą porę roku.

stylizacje do pracy
stylizacje do pracy

Jak stylizować się do pracy latem, a jak zimą?

Ciepła pogoda sprzyja lekkiemu ubiorowi. Eleganckie luźne spodnie w połączeniu z jednolitym topem oraz czółenkami z pewnością będzie dobrym wyborem na stylizację biurową. Zamiast topu można również sięgnąć po luźną tunikę wiązaną w pasie. Innym rozwiązaniem jest kombinezon z krótkim rękawem, który także prezentuje się znakomicie ciepłą porą. Jeśli w biurze jest klimatyzacja, miej pod ręką prosty żakiecik, który pozwoli ci zakryć ramiona i plecy, gdy zrobi się chłodno.

W okresach przejściowych oraz zimową porą wcale nie musisz rezygnować z powyższych zestawów. Możesz jedynie wymienić krótkie rękawy na rzecz długich, a także dodać do wszystkiego elegancki sweterek bądź kamizelkę. Z kolei czółenka można śmiało zastąpić skórzanymi kozakami. Jako okrycie wierzchnie, ze wszystkim dobrze prezentować się będzie jedno- lub dwurzędowy płaszcz wełniany.